استیل گرید 304

ورق استیل بر پایه آهن تولید می شود با این تفاوت که بسیار عناصر متغیر در ساخت آن استفاده می شود و همین عناصر موجب می شود تا میزان مقاومت در برابر خوردگی، انعطاف پذیری، استحکام و … افزایش یابد.  قیمت ورق استیل در انواع گریدها در ادامه این نوشته آورده شده است.

یکی از عناصر مهم موجود در ورق های استیل، منگنز می باشد. منگنز سرعت خنك شدن بحراني را کاهش می دهد به همين خاطر نقطه تسليم و استحكام نهايي افزايش پیدا می کند. وجود منگنز موجب افزایش قابلیت های آهنگری و جوشکاری می شود  و به شدت سختی فولادها را افزایش می دهد . منگنز به دلیل ساختار اتمی از ترکیب شدن گوگرد با آهن جلوگیری می کند.

شرکت تجارت فلز تامین کننده ورق استیل در گرید های مختلف را دارد، در ادامه این صفحه میتوانید قیمت ورق استیل را به صورت لحظه ای مشاهده نمایید. همچنین خرید و فروش ورق استیل در تجارت فلز انجام می گیرد.

از ورق استیل در بیشتر صنایع، مانند کارخانه های صنایع غذایی، ساخت بدنه خودرو، ساخت تانکر های حمل مواد شیمیایی و … استفاده می شود.

گریدهای مختلف و قیمت ورق استیل 

نسبت به کاربرد های مورد نیاز، میزان عناصر و نوع عناصر نیز متغیر می باشد در نتیجه این ورق  دارای گریدهای مختلفی است:

ورق استیل 304

که به دلیل نداشتن خاصیت مغناطیسی به استیل نگیر نیز معروف است. این ورق دارای مقاومت به خوردگی مناسب، شکل پذیری خوب بوده و قابلیت جوشکاری دارد. در نتیجه از آن در تولید سینک ظرف شویی، لوازم آشپزخانه و … استفاده میشود

عناصر موجود در ورق  304، کربن و منگنز و سیلیسیم و فسفر و گوگرد و نیکل می باشد.

استحکام کششی استیل 304 برابر 515 مگا پاسکال و نقطه تسلیم برابر 205 مگا پاسکال است.

ورق 304 دارای دانسیته 7900 کیلوگرم بر متر مکعب است و مدول الاستیسیته این متریال 193 می باشد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در بلاگ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *